microscopic wood
Proč nejraději volíme dřevo?

Preferujeme užití přírodních materiálů na bázi dřeva. Ekologie a estetika patří mezi neměně zakódované přednosti dřeva. Díky snadné opracovatelnosti lze využít generativních procesů pro dosažení nových organických forem. Uplatněním algoritmů lze dosahovat maximální výtěže a minimálního prořezu deskového materiálu. Počítačová automatizace obráběcích strojů umožňuje rychlou fabrikaci atypických dílů. Díky dostupnosti a snadné manipulaci je dřevo voleno pro aplikaci nejmodernějších postupu ohnisky novátorství v architektuře po celém světě (ETH v Zürichu, Angewandte ve Vídni, ICD ve Stuttgartu, SCI-Arc v Los Angeles nebo AA v Londýně).

 "Dřevo představuje pružný, pevný a přitom lehký materiál, který má dobré teplotně - izolační vlastnosti, lehce se opracovává, tlumí vibrace, je odolné proti chemikáliím, schopné při změnách praskat, relativně dobře spojitelné, a lehce manipulovatelné. Jeho vlastnosti umožňují všestranné využití v různých odvětvích od výroby stavebních konstrukcí do exteriéru po návrhy nábytku do interiéru. Dřevo je přírodní materiál a je charakteristické svou kresbou, která zajišťuje estetické kvality [Šlezingerová, 2004]."           

 

ŠLEZINGEROVÁ, Jarmila a Libuše GANDELOVÁ. Stavba dřeva. Brno: Mendelova zemědělská a lesnická univerzita, 2004. 186 s. ISBN 978-80-7375-168-5