enviromentální pavilón

PARESITE

SPOLUPRÁCE

Vedoucí projektu: 

MArch. Marie Davidová

MgA. Martin Gsandtner M.Sc.

Ing. arch. Martin Šichman

Podíl na projektu:

Sjednání spolupráce vedoucích kateder fakulty dřevařské s vedoucími projektu. Zaměření na převedení ideového konceptu do digitálního parametrického modelu. Příprava kompletní dokumentace pláště pro CNC / Nesting algoritmy. Převod výrobních dat do CNC stroje (definování dráhy, parametrů). Fyzická výroba segmentů a stavba pavilónu. Návrh plakátu. 

----------------------------------------------------------------------------------------

Koncept: Yuliya Pozynich

 

Studenti: Jason nam, Alena Repina, Daria Chertkova, Yana Vaselinko, Mikkel Wennesland, Dan Merta, Daniela Kleiman, Liv Storla, David Lukas, Christopher Hansen, William Glass, Jiří Šmejkal, Milan Podlena, Josef Svoboda, Tomáš Pavelka, Miroslav Runštuk, Ladislav Rubáš, Radim Sýkora, Anna Srpová, Ivana Kubicová, Gabriela Smolíková, Karel Ptáček, Jan Matiáš, Tomáš Mišoň, Lukáš Růžička, Jan Hyk, Marian Loubal

Foto: Rostislav Zapletal, Josef Svoboda

----------------------------------------------------------------------------------------

Pavilon vznikl jako výsledek spolupráce studentů fakulty architektury ARCHIP a studentů fakulty Lesnické a dřevařské. Pavilon byl navržen pro festival reSITE zabývající se otázkami veřejného prostoru. Po dobu festivalu byl využit jako stanoviště, kde probíhaly workshopy, přednášky a prezentace architektů. Projekt zkoumal vlastnosti dřeva v kombinaci s parametrickým navrhováním. Návrh byl proveden v softwaru Grasshopper pro Rhino a pro výrobu byla použita CNC kotoučová pila Hundegger a 3osá CNC fréza HOMAG. Návrh byl realizován za 3 týdny.